DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Naše tipy

 

 

 

Co jsme vyzkoušely

 

 

 

 

Bulík patří k citlivějším psům,ať už na ubytování či zdraví. Je to plemeno vhodné do bytu pro svou lásku k lidem a potřebu stálého kontaktu (rozumějte překážení,zalehávání a motání pod nohy,když nesete hrnec s horkou polívkou).

 Na trhu je spoustu přípravků,které můžou víceméně ovlivnit zdraví a pohodu vašeho psa.Největší vliv mají ovšem chovatelé,kteří už výběrem rodičů ovlivní ,zda bude váš pes potřebovat celý život jen očkování  a nebo partu specialistů.Proto už při výběru štěněte je dobré se zajímat o zdraví prarodičů a sourozenců.

Pokud chovatel tvrdí nebo má uvedeno v inzerátu, že rodiče jsou vyšetření či testovaní,chtějte vidět originál vyšetření s  razítkem a podpisem veterinárního lékaře. Ústní informace nemá žádnou hodnotu.

 Tohle není reklamní článek, ale osobní zkušenosti a rady.

 Čip…pro někoho běžná věc, ale občas si lidé myslí, že jim psa najde. Že funguje jako GPS a někde na mapě uvidíte vašeho psa,kde se nachází.Čip slouží především k identifikaci a evidenci.A čip bez evidence ztrácí smysl.Zaregistrovat by ho měl veterinář,který čip aplikuje.Někdy se chybička vloudí a k registraci nedojde.Proto je lepší si to zkontrolovat a když je potřeba chybu napravit.V ČR jsou tyto registry.

www.narodniregistr.cz

www.vetkom.cz

 Aplikace je téměř bezbolestná a čip necestuje. Také vaše údaje jsou chráněny,protože když se nálezce obrátí na registr,že našel vašeho psa,kontaktují vás pracovníci registru a řeknou vám,kde se pejsek nachází.

 Tetování bývá špatně čitelné a cesta domů se pak může protáhnout. Většina pracovníků útulků,registrů,ale i plemenné knihy jsou ochotní lidé,kteří se snaží co nejdřív vypátrat informace o tom komu nalezený pes patří,proto je dobré jim práci ušetřit.

 

 

Výživa

 Všichni  víme,že buď bude jedna miska od granulí, ta se umyje a je klid nebo pár hrnců,možná i trochu smrada vařená či syrová strava.

 Pes je masožravec a šťastný pes je taky masožravec. Vyzkoušela jsem oba druhy krmení a přikláním se ke krmení masem a přílohami.

 Vendulka byla krmena v období svého růstu granulemi i masem. Potom jsem od granulí ustoupila a březost i odchov štěňat byl bez problémů na domácí stravě.Je to sice dražší,ale všem náramně chutnalo.Inspirovala jsem se jídelníčkem paní doktorky  Mullerové a  Jany Reichlové. Štěňátka sotva stály na nohách,bylo jim asi 19 dní,ale jak ucítily vůni syrového hovězího,staly se nich šelmy .Samozřejmě jsem maso kupovala v řeznictví a bylo určené pro lidi. Připravovat ovšem vyváženou domácí stravu není úplně jednoduché. Za nejdůležitější považuji nepřekrmovat psa vnitřnostmi, které mají vysoký obsah vitamínu A a u rostoucích psů hlídat poměr vápníku a fosforu. Při  nadbytku fosforu  dochází k deformaci končetin a při nadbytku vápníku může pes trpět nedostatkem zinku,což se projeví na kvalitě srsti a imunitě. Vyšlo několik knih o BARF krmení, což znamená krmení syrovou stravou.

 Zde několik z nich:

Pes-správné krmení- Anna Laukner

 http://www.grada.cz/katalog/kniha/pes-spravne-krmeni_4353/detail/?det=12865&pro=4353

 Zdravá výživa BARF- Sabine L. Schafer,Barbara R. Messika

 http://www.grada.cz/katalog/kniha/zdrava-vyziva-pro-psa_5321/

 Poučné a čtivé jsou i knížky do paní Ireny Sehnerové,která syrovou stravou krmí středoasiaty a sibiřské kočky. V knížkách najdete i rady pro výchovu a řešení drobných zdravotních problémů.

 http://aura.sehnerova.cz/stranky/index1.html

  „Jak krmit psy“ , „Zdravý pes“ ,“ O psech.Štěně.“, „O  psech.Mladý pes.“ a  „Jak vychovat psa“

Většina informací je dostupná i na internetu . Pro ty,kdo mají strach začít je zde inspirace:

 Bulíci jsou náchylní k různým alergiím,kvasinkám a kožním parazitům.Ale i výstavní kondice vyžaduje  krásnou a lesklou srst. S přestávkami v užívání dostávají moji psi 8 let přípravek firmy Fitmin Pro srst tablety,kde je vysoký obsah vitamínu H (biotinu ) a zinku. Stopové prvky jsou ve využitelnější chelátové formě (vazba prvku na aminokyselinu), čímž se omezuje riziko nedostatečného vstřebání a vzájemného soupeření prvků mezi sebou. Je to kvalitní český přípravek za příznivou cenu.

 http://www.fitmin.cz/index.asp?start=605&idc=622&productid=21

 Při různých ekzémech a zánětech kůže může potlačit svědění a zarudnutí pupalkový nebo lososový olej,který obsahuje  polynenasycené mastné kyseliny.Vyzkoušely jsme lososový olej firmy Kronch

 http://www.veterinarnipece.cz/lososovy-olej-pro-psy-kronch-1291.html

 Na otlaky a odřeniny používám měsíčkovou mast s peruánským balzámem,po pravidelném 2 měsíčním mazání otlaky zarostly.Mast je hodně mastná,proto je dobré mazat před vycházkou,aby ji pes neotřel do pelechu apod.

 http://www.drpopov.cz/produkty/masti/originalni-bylinne-masti/mesickova-mast-s-peruanskym-balzamem-50-ml.html

Reklama na Actimel není výmysl,ale buňky imunitního systému jsou opravdu ve střevech a pro dobré fungování  imunity je potřeba kvalitní mikroflóra  a vitamín C. Používáme Probican pro psy,který mimo jiné snižuje riziko infekcí močových cest a pohlavního ústrojí,jsou užitečnou prevencí proti průjmům, včetně cestovních, pomáhají rovněž při zácpě,zmírňují problémy, které doprovázejí dráždivý tračník nebo nespecifické střevní záněty, případně zánětu tlustého střeva. Snižují riziko vypuknutí alergií včetně atopického ekzému nebo zlepšují stav těchto onemocnění. Probican je nutné uchovávat v ledničce.

 http://www.medipharm.cz/article.asp?nDepartmentID=3&nArticleID=18&nLanguageID=1

 

 

Moje holky také ochutnaly velkou řadu granulí. Vendulka teď  žere  Arden Grange,které krásně voní,jsou chutné a odpad je malý 

 Tája vzhledem ke své potravinové alergii již dva roky žere pouze Hill´s d/d veterinární dietu.

 Snese i lososové pamlsky Arden Grange .

 A ještě jedna dobrá zkušenost je s vakcínou Pneumodog proti psímu kašli.Stojí asi 150 kč a můžou se

 očkovat štěňata i březí feny.Kašel se vyskytuje celoročně a při silném průběhu nebo pokud se

 řádně nepřeléčí ,může dojít k poškození srdce či plic. Proto by měl patřit k základnímu

 očkovaní každého psa.Největší riziko přenosu je na cvičácích a výstavách.Dá se použít i vakcína

 Nobivac KC,která je dražší a aplikuje se do nosu na sliznici.

Více zde

http://www.medipet.cz/aktual01.htm

V Brně je výskyt klíšťat téměř celoroční a od dubna do října nosí holky antiparazitární obojek Scalibor.Je bílý,nesmrdí a nepráší se z něj,což je důležité hlavně při canisterapii. Působí i proti komárům,kteří může přenášet srdeční červivost.Pes ním může i plavat.

http://www.veterinarnipece.cz/scalibor-protectorband-751.html

Ježíšek z Říčan nám donesl loni krásné červené obojky. 

    

děkujeme Vendulko